RSS:TJ Jiskra Brněnec

TJ Jiskra Brněnec

Tělovýchovná jednota Jiskra Brněnec

 

Předseda:                    Tomáš Popelka, DiS

Členové výboru:         Josef Bednář

                                   Jiří Culík

                                   Mgr. Blahoslav Kašpar

                                   Martin Klemša

                                   Mgr. Alena Popelková

 

Volejbal

Členové volejbalového oddílu se pravidelně zúčastňují turnajů městské volejbalové ligy ve Svitavách.

V roce 2014 volejbalisté uspořádali první ročník volejbalového turnaje „O POHÁR STAROSTY“. Tento turnaj se koná vždy v druhé polovině srpna a je součástí obecních oslav „Den obce Brněnec“.

 

Aerobic

Cvičení aerobiku v prostorách ZŠ v Moravské Chrastové vedla Mgr. Petra Štoudková. V současné době je na mateřské dovolené. Pevně věříme, že pokud to bude jen trochu možné, tak po návratu z mateřské dovolené se této činnosti znovu ujme.

 

Stolní tenis

Pro stolní tenis je v zimních měsících v náhradních podmínkách využívána sokolovna v Brněnci.

           

Tenis

Možnosti hraní tenisu lze využít na antukovém kurtu v Brněnci za školou. Nutno předem dohodnout s T. Popelkou nebo J. Culíkem.

Podmínky: Členové TJ Jiskry Brněnec při odpracovaných brigádnických hodinách – zdarma; ostatní - poplatek za pronájem. Před odchodem z kurtu hráči uvedou antukový povrch do původního stavu.

Kurt byl zbudován před více jak 30 lety a je stále provozuschopný právě díky brigádnickým hodinám členů TJ Jiskry a režimu údržby. 

                                               

Pravidelné akce

Přespolní běh „Megáč“ pořádáme každoročně ve spolupráci se Skauty Brněnec. V roce 2014 proběhl 15. ročník a jako každý rok se potvrdilo, že je tato sportovní událost stále známější, V 15. ročníku startovalo více jak 60 závodníků. Trasa je dlouhá cca 5 km s převýšením cca 150 m (http://www.mapy.cz/s/kBi1), startuje se v Brněnci za školou. Trať vede, tak jako v minulých ročnících,  lesem nad Půlpecnem směrem na pole a louky nad Chrastavec a přes Padělku zpět ke škole v Brněnci. Zúčastnit se mohou všechny věkové kategorie.

           

Cyklistický závod

Členové TJ přispěli svými silami k realizaci cyklistického závodu pro malé i větší závodníky pořádaného obcí na nové cyklostezce spojující Brněnec s Březovou nad Svitavou. První ročník proběhl v květnu 2015. Jako první projeli závodní trať naši sportovci na šestikole a v doprovodném programu dovedli k úžasu závodníky i fandící publikum kousky úspěšných českých cyklotrialistů

http://obec.brnenec.cz/Fotogalerie-(1)/Cyklisticky-zavod/              

 

Výhled

Postupem času bychom chtěli sokolovnu v Brněnci zprovoznit pro malé sporty a umožnit ZŠ v Brněnci, aby ji opět mohla využívat pro hodiny tělesné výchovy. Prvním krokem bylo ve spolupráci s obcí Brněnec zbudování přípojky vody. Jednou z dalších neodkladných akcí by mělo být napojení sokolovny na kanalizaci. Vzhledem k finanční náročnosti našeho záměru usilujeme o získání grantu, s jehož pomocí bychom tuto akci uskutečnili.

Anketa

Kontakt

Obec Brněnec
Moravská Chrastová 77
569 04 Brněnec
Datová schránka ID wi7be94

Starosta:461 523 810
Místostarosta:461 523 811
Matrika:461 523 238
Bytové hosp.:461 523 138
starosta@brnenec.cz

e-podatelna@brnenec.cz

Úřední hodiny:

Pondělí 7:00-11:30 12:30-17:00

Středa 7:00-11:30 12:30-17:00

Čtvrtek pouze na objednání

IČO : 00276464
DIČ : CZ00276464
č.ú.: 1283433379/0800


Odkazy